Chcesz dodać zespół lub lokal?

Tylko Rawicz i okolice!

Planujesz swój ślub?
Poradnik zaplanujwesele.net
powstał z myślą o Was!

Znajdziecie tu wiele informacji, które pomogą Wam 
przygotować się do tego, jakże ważnego święta.

Dodaj lokal lub zespół za darmo

introYoutubeBtn

Zespół, która ma zadbać o oprawę muzyczną przyjęcia, najlepiej wybrać, podobnie jak salę, z około 2-letnim wyprzedzeniem. Popularne grupy mają najczęściej kalendarze wypełnione po brzegi, zwłaszcza w „szczycie” weselnego sezonu, który przypada na okres lata i wczesnej jesieni. Rezerwując termin z większym wyprzedzeniem, macie większe szanse na dopasowanie go do wolnego terminu w restauracji

Wybór zespołu to kwestia indywidualna, zależy od tego, jaki rodzaj muzyki preferujecie - czy zależy Wam na muzyce na żywo i np. konkretnych instrumentach, czy akceptujecie bazowanie na podkładach muzycznych. Najlepiej oczywiście, jeżeli słyszeliście zespół, który zamierzacie wynająć na jakiejś imprezie - wówczas możecie również ocenić sposób prowadzenia uroczystości i umiejętność zabawienia gości. Jeżeli jednak nie macie ulubionej kapeli, warto poszperać w Internecie i poszukać wykonań grupy - często są one zamieszczane na stronach internetowych zespołów czy też w portalach typu YouTube. Tym, którym Internet nie wystarcza, polecamy jeszcze jedno rozwiązanie - można dowiedzieć się, gdzie grupa będzie grała w najbliższym czasie, pojechać i posłuchać.

1.000 zł - 5.000 zł
trzeba zapłacić za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego (bez poprawin). Cena zależy w głównej mierze od składu zespołu i ilości instrumentów, którymi dysponuje oraz jego renomy. Wersją bardziej ekonomiczną i niekoniecznie gorszą, może być DJ. W tym wypadku o sukcesie zdecyduje osoba prowadzącego i jego umiejętność zabawienia uczestników imprezy. Wykonania, choć nie na żywo, będą przecież oryginalne.

Każdy zespół ma swoje preferencje muzyczne, jednakże każdy uszanuje też Wasze. Jeżeli więc chcecie, aby na przyjęciu nie zabrakło ulubionych utworów, przekażcie swoje uwagi menadżerowi kapeli. Większość grup elastycznie podchodzi do kwestii repertuaru i jest nawet w stanie przygotować kawałki, na których szczególnie Wam zależy, pod warunkiem, że poprosicie o to z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto jednak pamiętać o tym, że członkowie zespołu mają doświadczenie i wiedzą, przy jakiej muzyce goście najlepiej się bawią. Dlatego też czasami lepiej odłożyć na bok własne gusta i pamiętając, że udane wesele to zadowolenie także gości, zaufać zespołowi w doborze repertuaru.

Szukasz fotografa na swoje wesele?
Chcesz zrobić niespodziankę bliskiej Ci osobie?
Sesja zdjęciowa na pewno będzie ciekawym i oryginalnym pomysłem. Wejdź na www.presto-fotografia.com

Ostatnio dodana sala

RanchoRancho
Powiat Rawicki

Ostatnio dodany zespół

Czysta EnergiaCzysta Energia
Powiat Leszczyński