Chcesz dodać zespół lub lokal?

Tylko Rawicz i okolice!

Planujesz swój ślub?
Poradnik zaplanujwesele.net
powstał z myślą o Was!

Znajdziecie tu wiele informacji, które pomogą Wam 
przygotować się do tego, jakże ważnego święta.

Dodaj lokal lub zespół za darmo

introYoutubeBtn

Dla Niej...

Wybór sukni ślubnej to dla każdej Panny Młodej jedna z najtrudniejszych decyzji. Każda chce bowiem w tym wyjątkowym dniu wyglądać pięknie, a wybór jest przeogromny. Poszukiwania najlepiej rozpocząć na około 6 miesięcy przed uroczystością - wówczas będziecie miały wystarczająco dużo czasu, by podjąć właściwą decyzję. Przed wyjściem „w miasto” warto przejrzeć strony internetowe producentów - dzięki temu zdobędziecie ogólne rozeznania w krojach, modelach i własnych preferencjach. Taki wstępny rekonesans nie tylko zaoszczędzi Wam czasu, ale pozwoli także zorientować się w fasonach odpowiednich do waszego typu figury. Warto wziąć też pod uwagę wygodę kreacji - spędzicie w niej wiele godzin, a po każdej kolejnej, każdy kolejny kilogram sukni będzie Wam ciążył coraz bardziej.

Tym, co zazwyczaj studzi zapędy w salonie, jest oczywiście cena. Przeciętny koszt sukienki to około 2.000-3.000 tys. zł, jednak niektóre modele, zwłaszcza te wykonane z drogich koronek, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dla przyszłym Panien Młodych z mniej zasobnym portfelem, dobrym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie sukienki - zazwyczaj salony oferują taką możliwość (wyłączone z tego typu oferty są najczęściej jedynie sukienki z podatnych na uszkodzenie materiałów - tiuli czy koronek), pobierając opłatę w granicach 50-70% wartości kreacji. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to dużo, jednak przy takim rozwiązaniu możecie mieć kreację za około 1.000-2.000 zł i co ważne, nie musicie się martwić, co z nią zrobić po ślubie. To zaś jest nie lada problem, bo sprzedać ślubną kreację udaje się nielicznym. Zasadniczym, i chyba jedynym, minusem takiego rozwiązania jest obawa o uszkodzenie sukienki, co w praktyce przyjęcia, na którym przecież każdy chce zatańczyć z Panną Młodą, może być uciążliwe. Panie, które nie chcą psuć sobie zabawy zamartwianiem się o stan kreacji, lub też mają na tyle nietypową sylwetkę, że w salonie trudno znaleźć im coś dla siebie, mogą zdecydować się także na zlecenie uszycia sukni ślubnej w pracowni krawieckiej. Takowe często funkcjonują przy salonach sprzedaży. Sukienka nie będzie pewnie wyglądała jak ta z katalogu (z uwagi na prawną ochronę wzornictwa przed kopiowaniem), ale z pewnością może sprostać oczekiwaniom klientki! Zaletą szycia sukienki jest to, że można łączyć rozwiązania z różnych modeli, według własnych potrzeb i uznania. Dalej, także cena powinna was usatysfakcjonować, bo z pewnością będzie ona niższa, niż ta kreacji od renomowanego producenta.

Dla Niego....

Panowie zazwyczaj poświęcają na poszukiwanie ślubnego stroju mniej czasu, aniżeli ich partnerki. Mimo tego, i oni powinni rozejrzeć się za garniturem na kilka miesięcy przed ślubem zwłaszcza, jeśli jeszcze nie wypracowali „kaloryfera”. Dzisiejsze trendy dedykowane są przede wszystkim dla Panów „slim”, dlatego też znalezienie odpowiedniego stroju tym nieco lepiej zbudowanym mężczyznom, również może wymagać trochę czasu. Na szczęście salony mody męskiej, podobnie jak damskiej, często posiadają pracownie krawieckie lub z nimi współpracują, dlatego też dokonanie pewnych przeróbek tak, by dopasować garnitur do sylwetki Pana Młodego, nie jest już żadnym problemem. A nawet jeśli okaże się, że jest, można zlecić szycie na miarę, które wbrew pozorom, wcale nie jest już tak drogie. Krój oczywiście zależy od indywidualnych upodobań, warto natomiast zwrócić uwagę na skład materiału - najczęściej dziś kupowane garnitury wykonane są z elanowełny, która zawiera od 40-60% wełny. Zaletą tej tkaniny jest to, że się nie gniecie, a jednocześnie przepuszcza powietrze, co jest szczególnie ważne gdy Wasza uroczystość odbywa się w okresie letnim. Warto zdecydować się na materiał delikatnie nabłyszczany, choć nie połyskujący - garnitur będzie wówczas bardziej elegancki. Oczywiście to nie wszystko, bo trzeba kupić jeszcze koszulę, krawat (muszkę), spinki i buty. Coraz rzadziej Młodzi Panowie decydują się natomiast na kamizelki.

700 zł - do ponad 3.000 zł
można zapłacić za męski garnitur ślubny

Szukasz fotografa na swoje wesele?
Chcesz zrobić niespodziankę bliskiej Ci osobie?
Sesja zdjęciowa na pewno będzie ciekawym i oryginalnym pomysłem. Wejdź na www.presto-fotografia.com

Ostatnio dodana sala

RanchoRancho
Powiat Rawicki

Ostatnio dodany zespół

Czysta EnergiaCzysta Energia
Powiat Leszczyński