Chcesz dodać zespół lub lokal?

Tylko Rawicz i okolice!

Planujesz swój ślub?
Poradnik zaplanujwesele.net
powstał z myślą o Was!

Znajdziecie tu wiele informacji, które pomogą Wam 
przygotować się do tego, jakże ważnego święta.

Dodaj lokal lub zespół za darmo

introYoutubeBtn

Salę rezerwujemy najlepiej z 2-letnim wyprzedzeniem. Zdziwicie się, ale nawet z takim zapasem czasu możecie mieć problem, by zgrać wolny termin restauracji z interesującym was zespołem. Jak wybrać i na co uważać? Jeśli do tej pory nie bywaliście na weselach, czy zabawach i nie macie na oku konkretnego lokal, warto np. w okresie karnawału przejść się na tego typu imprezę do restauracji, której zamierzacie powierzyć organizację przyjęcia ślubnego. Da wam to możliwość ocenienia jakości posiłków, sprawności obsługi, akustyki czy oświetlenia. Można też skorzystać z innego rozwiązania i po prostu pojechać do lokalu w dniu, w którym odbywać się w nim będzie przyjęcie weselne. Wówczas będziecie mogli ocenić - nie posiłki, światła czy akustykę - ale wystrój. Możliwość taką często proponują sami restauratorzy, którym przecież też zależy, byście - już jako klienci - byli zadowoleni. Gdy już znajdziecie lokal, który spełni Wasze wymagania, przyjdzie czas na uzgodnienie szczegółów umowy. Najważniejsza oczywiście będzie cena.

130 zł -180 zł
tyle musicie zapłacić za każdego gościa na Waszym weselu (wyjątkiem są dzieci, na które do pewnego wieku przysługuje zniżka).

Cena jest oczywiście uzależniona od klasy lokalu i jego oferty. Restaurator przedstawi wam standardowe menu oraz wszelkie możliwe „ekstrasy”. W tym przypadku nie warto kierować się tylko portfelem, bo udziec z pieczonymi ziemniaczkami, wiejski stół z wyrobami tradycyjnymi, serwis kawowy dostępny przez całą zabawę, czy kącik z bankietowymi ciastkami i winami, rzeczywiście dodają przyjęciu uroku. Ceny takich dodatkowych usług są przeróżne, każdy restaurator z pewnością Was o nich poinformuje. Pamiętajcie, by zapytać, czy przedstawiona Wam oferta zawiera cenę „sztywną” (wiele lokali uzależnia ostateczny koszt od tendencji rynkowych, tj. cen, wskutek czego ostateczny „koszt” każdego gościa jest nieco wyższy, niż ten przedstawiony na początku. Aby jednak wyjść naprzeciw „kieszeni” Młodych, czasami restauratorzy zgadzają się, by klient wpłacił - w formie zaliczki - kwotę za pewną liczbę gości, np. na dziś lokal oferuje przyjęcie za 150 zł na osobę, więc wpłacamy należność za 60 osób - w tym przypadku 9.000 zł, a po przyjęciu, przy rozliczeniu końcowym, regulujemy pozostały rachunek, np. 20 gości za 160 zł/os), czy obejmuje ciasto (i tort), napoje, owoce, wystrój sali, oraz kelnera zajmującego się alkoholem. Standardem jest, że za te rzeczy płacimy oddzielnie, gdyż nie są one ujęte w kalkulacji kosztu gościa na przyjęciu. Większość lokali może za Was zorganizować niemal wszystko, mimo tego część Młodych Par nadal woli samodzielnie kupić alkohol czy wybrać cukiernię, która dostarczy ciasta.

Propozycją dla Narzeczonych dysponujących skromniejszym budżetem jest z pewnością wynajem sali np. w świetlicy wiejskiej czy innym tego typu obiekcie. W takim wypadku organizacja przyjęcia wymaga nieco więcej zaangażowania Pary Młodej, bo - jeśli nie zdecydujecie się na catering - trzeba zająć się choćby zaopatrzeniem i dekoracją. Dla osób dysponujących czasem i takie rozwiązanie może jednak być korzystne.

0,3-0,7 litra alkoholu na osobę
tyle „ognistej wody” trzeba kupić na samo wesele. Żaden restaurator nie powie Wam, jaka ilość jest niezbędna, ale z doświadczenia Młodych, którzy „tak” już sobie powiedzieli wynika, że 0,5 l na osobę w zupełności wystarczy. No chyba, że majcie wyjątkową rodzinę ;)

Szukasz fotografa na swoje wesele?
Chcesz zrobić niespodziankę bliskiej Ci osobie?
Sesja zdjęciowa na pewno będzie ciekawym i oryginalnym pomysłem. Wejdź na www.presto-fotografia.com

Ostatnio dodana sala

RanchoRancho
Powiat Rawicki

Ostatnio dodany zespół

Czysta EnergiaCzysta Energia
Powiat Leszczyński