Chcesz dodać zespół lub lokal?

Tylko Rawicz i okolice!

Planujesz swój ślub?
Poradnik zaplanujwesele.net
powstał z myślą o Was!

Znajdziecie tu wiele informacji, które pomogą Wam 
przygotować się do tego, jakże ważnego święta.

Dodaj lokal lub zespół za darmo

introYoutubeBtn

Każda uroczystość ślubna w wyobraźni narzeczonych ma być bajeczna i jedyna. Jej głównymi postaciami są Nowożeńcy. Goście weselni swoją obecnością i dobrą zabawą uświetniają im te wyjątkowe, piękne chwile. Ale jak to w życiu, goście mają różny temperament. Jedni z natury są skorzy do zabawy,inni potrzebują zachęty. Aby wszystkim uczestnikom uroczystości weselnej umożliwić równy start w zabawie, Państwo Młodzi coraz częściej angażują zespół muzyczny z wodzirejem lub DJ"a. Dobre samopoczucie nie znosi zawieszenia w próżni. Dlatego, dla zapewnienia ciągłości rozrywki, wymyślono tzw. atrakcje ślubne i weselne. Ich organizacją możemy zająć się we własnym zakresie tj. skorzystać z umiejętności, możliwości i chęci najbliższych członków rodziny, bądź wynająć firmę zajmującą się prezentacją atrakcji ślubnych i weselnych. Oto najczęściej wybierane zabawy:

 

Atrakcje ślubne po ceremonii
 • Wypuszczenie gołębi przez Parę Młodą

Białe gołębie symbol miłości-wspólne ich wypuszczenie przez Nowożeńców po wyjściu z kościoła jest niezwykle romantycznym przeżyciem dla obojga jak i przybyłych gości. Do wyboru opcje wypuszczenia z ręki lub z kosza dwóch,czterech lub sześciu gołębi.

Koszt: od 180 do 500 zł

 

 • Tuba z konfetti

Coraz częściej stosowana jako zamiennik rzucanego ryżu lub płatków róż. Konfetti wyrzucane jest dzięki sprężonemu powietrzu. Im więcej tub, tym efektowniejszy pokaz.

Koszt: od 15 do 50 zł

 

 • Bańki mydlane

Fantazyjny klimat tworzą połyskujące tęczowymi kolorami bańki mydlane. Mogą być wypuszczone po wyjściu z kościoła, podczas pierwszego tańca lub w trakcie sesji zdjęciowej.

Koszt wypożyczenia wytwornicy baniek mniejszej,bez obsługi: od 100 do 150 zł

Koszt wypożyczenia wytwornicy baniek większej,z osobą obsługującą: ok. 250 zł

 

 • Wypuszczenie motyli

Tysiące motyli wypuszczonych po wyjściu Pary Młodej z kościoła,to nielada atrakcja,zapierająca dech w piersiach. Dla takiego motylego pokazu potrzebne są sprzyjające warunki atmosferyczne tj. temperatura od 15 stopni Celsjusza i słoneczna pogoda. Zamówienie na motyle, należy złożyć najpóźniej na dwa miesiące przed planowaną datą ślubu.

Koszt: ok. 300 zł

 

Atrakcje weselne w trakcie przyjęcia
 • Małżeński pierwszy taniec

Tradycyjny pierwszy taniec Para młoda wykonuje do utworu wcześniej przez siebie wybranego. Choreografia zależy od upodobań,zdolności tanecznych i odwagi Nowożeńców. Dla malo zaawansowanych w tańcu istnieje możliwość skorzystania z pomocy znajomych lub przeszkolenia się w szkole tańca. Do wyboru są kursy grupowe i indywidualne.

Koszt: od 0 do 400 zł

 

 • Taniec w chmurach

Pierwszy taniec można uatrakcyjnić wizualnie i zastosować wytwornicę dymu. Nogi spowite podczas tańca magicznymi chmurami przeniosą Was na kilka chwil w zapomniany świat bajki.

Koszt: wypożyczenie wytwornicy dymu ok. 300 zł

 

 • Wybuchowy balon

Innym ubarwieniem pierwszego tańca jest tzw. wybuchowy balon. Ma on minimum 1 metr średnicy a w nim umieszczone są mniejsze balony. Zazwyczaj,podwiesza się go nad środkiem parkietu tanecznego. W umowionym momencie przy użyciu elektrycznego zapalnika balon jest przebijany i dziesiątki małych baloników leniwie spada na tańczącą Młodą Parę i gości weselnych. Wyrazów zachwytu przy tym widoku jest co niemiara.

Koszt za komplet, tj. duży balon, 100 małych baloników, konfetti, detonator, pompka do pompowania balonów - od 100 do 180 zł

 

 • Balony z helem

Świetną atrakcją i zabawą w czasie trwania przyjęcia weselnego jest wypuszczenie balonów z helem. Każdy z gości otrzymuje balon z Waszymi imionami i w wybranym momencie cały orszak weselny wychodzi na otwartą przestrzeń i z zachwytem wszyscy je wypuszczają. Efekt balonów wznoszących się ku niebu jest niesamowity.

Koszt: 50 szt. balonów ok. 200 zł; 150 szt. balonów ok. 400 zł

 

 • Lampiony szczęścia

Zgodnie z wierzeniami na Dalekim Wschodzie, lampiony mają przynieść Młodej Parze szczęście. Światla lampionów widoczne są na wysokości nawet 500m. Ta atrakcja zastosowana po zmroku daje najciekawszy efekt. Do wyboru trzy rodzaje lampionów: różnokolorowe,owalne, białe owalne i w kształcie serca.

Koszt : ok. 7 zl za sztukę

 

 • Fajerwerki

Pokaz sztucznych ogni i fajerwerków,opis atrakcji zbędny. Istotnym faktem przy tym wyborze jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zapewni bezpieczeństwo wszystkich oglądających takie show.

Koszt: minuta pokazu od 180 zł

 

 • Karaoke

Karaoke,to przednia atrakcja weselna,którą możecie przygotować sami. Wystarczy wydrukować teksty popularnych piosenek a podkłady muzyczne tych utworów nagrać na płycie CD. Dla bardziej zabieganych,dobrym rozwiązaniem jest uzgodnienie tej kwestii z DJ'em lub z zespołem muzycznym. Ta atrakcja sprawdza się w stu procentach na każdej weselnej zabawie.

Koszt : 0 zł

 

 • Fontanna alkoholowa

Takiej fontanny próżno szukać na w parkach i skwerach gdyż w niej może płynąć wódka,wino,poncz,dowolnie wybrany drink jak również napój bezalkoholowy. Ta atrakcja znajduje wielu smakoszy na przyjęciach weselnych. Zachęcającym elementem dekoracyjnym takiej fontanny jest możliwość podświetlenia jej wieloma kolorami.

Koszt  wynajęcia fontanny o poj. ok. 8 l płynu - od 150 zł

Koszt  wynajęcia fontanny o poj. ok. 19 l płynu - od 600 zł

Uwaga: do ceny wynajęcia i ewentualnej obsługi fontanny, należy doliczyć cenę wybranego trunku lub napoju bezalkoholowego

 

 • Fontanna czekoladowa

W tej fontannie płynie niebiańska, ciepła i prawdziwa czekolada, w której goście mogą zanurzać wszelkiego rodzaju owoce lub ciasteczka. Do wyboru są czekolady:mleczna, biała,deserowa a także czekolady smakowe: kawowa, limonkowa,pomarańczowa,karmelowa. Delektowanie się takimi pysznościami jest nie lada przyjemnością dla podniebienia.

Koszt wypożyczenia fontanny małej - 2,5 kg czekolady, patyczki do nadziewania przekąsek - od 300 zł

Koszt wypożyczenia fontanny małej - 5 kg czekolady, patyczki do nadziewania przekąsek - od 700 zł

Dodatkowa czekolada : od 130 do 170 zł - za 2,5 kg

 

 • Pokazy sztuki barmańskiej

Do nowych i coraz bardziej popularnych atrakcji weselnych należy doliczyć pokazy, wykonywane przez profesjonalnych barmanów. Żonglowanie butelkami, latające szklanki, shakery i wiele zaskakujących numerów niczym sztuka cyrkowa wprawiają gości w zdumienie. Często po zakończeniu pokazu, goście mają okazję samodzielnie przygotować ulubionego drinka. Wachlarz niespodzianek dla gości jest nieprzewidywalny.

Koszt : od 500 do 1300 zł za pokaz

 

 • Iluzjonista, komik

Występy iluzjonisty czy komika na imprezie weselnej stały się faktem. Pokazy trików z kartami, torebkami, chusteczkami, pierścionkami, królikami przenoszą nas w świat iluzji i magii. Natomiast występ i umiejętności komika niepostrzeżenie wciągają nas do pełnej humoru,aktywnej zabawy.

Koszt : od 500 zł za pokaz

Szukasz fotografa na swoje wesele?
Chcesz zrobić niespodziankę bliskiej Ci osobie?
Sesja zdjęciowa na pewno będzie ciekawym i oryginalnym pomysłem. Wejdź na www.presto-fotografia.com

Ostatnio dodana sala

RanchoRancho
Powiat Rawicki

Ostatnio dodany zespół

Czysta EnergiaCzysta Energia
Powiat Leszczyński