Chcesz dodać zespół lub lokal?

Tylko Rawicz i okolice!

Planujesz swój ślub?
Poradnik zaplanujwesele.net
powstał z myślą o Was!

Znajdziecie tu wiele informacji, które pomogą Wam 
przygotować się do tego, jakże ważnego święta.

Dodaj lokal lub zespół za darmo

introYoutubeBtn

Około 3 miesiące przed ślubem można zacząć rozglądać się za cukiernią, która dostarczy ciasta na Wasze przyjęcie. Najlepiej oczywiście, jeżeli macie taką, której wyroby Wam odpowiadają. Jeśli nie, dobrze jest popytać wśród znajomych lub samemu popróbować. Wesele macie raz w życiu /ufamy w to;-)/, wychodząc więc z założenia, że od przybytku głowa nie boli, powinniście zamówić około 8-10 rodzajów ciast, przyjmując około 3-3,5 kawałka na osobę (bez poprawin), choć są tacy, którzy zamawiają mniej. Najważniejszą decyzją - z zakresu słodkości - jest tort. Te dzisiejsze są przepiękne, w przeróżnych kształtach. Odpłatność jest wyliczana na podstawie wagi - tę z kolei dobiera się do ilości gości. Mała rada - warto zdecydować się na tort piętrowy, wówczas każdy z nich może mieć inny smak, co jest ogromną zaletą, gdy macie problem z wyborem. Jeżeli planujecie stół z alkoholami i serwisem kawowym, dobrze będą się na nim prezentowały różnego rodzaju ciasteczka bankietowe. Koszt niewielki, a goście z pewnością to docenią.

W tym samym czasie warto poszukać też obrączek, wybór jest ogromny, więc będziecie mogli na spokojnie porównać ceny, zastanowić się nad wzorem i „materiałem” - ciągle na topie jest łączenie białego i żółtego złota. Takie rozwiązanie wychodzi naprzeciw tym Pannom Młodym, które gustują w srebrnej biżuterii - wówczas obrączka komponuje się bowiem z codziennymi dodatkami.

Na około 3 miesiące przed ślubem należy dostarczyć gościom zaproszenia. Powinniście je przekazywać osobiście, jedynie w przypadku odległej (w sensie miejsca zamieszkania, a nie stopnia pokrewieństwa) rodziny, dopuszczalne jest korzystanie z usług poczty. Zbyt późne zaproszenie - pomijając względy kurtuazyjne - nie jest dla Was korzystne, gdyż w razie odmowy, nie będziecie w stanie uzupełnić listy gości. Na zaproszeniach coraz częściej znajdują się sugestie dotyczące prezentu w formie „kopertowej” - jest to praktyka coraz bardziej przyjęta, ale czy taktowna?

Szukasz fotografa na swoje wesele?
Chcesz zrobić niespodziankę bliskiej Ci osobie?
Sesja zdjęciowa na pewno będzie ciekawym i oryginalnym pomysłem. Wejdź na www.presto-fotografia.com

Ostatnio dodana sala

RanchoRancho
Powiat Rawicki

Ostatnio dodany zespół

Czysta EnergiaCzysta Energia
Powiat Leszczyński